Blog

Témata článků


"Hodně mě od toho odrazovali," říká Marie Zemánková o víkendovkách Školy zad

26.10.2020 > Marie Zemánková

Dlouho toužila po odpočinkovém víkendu s programem pro aktivní jedince. A tak si jednoho dne uspořádala svůj vlastní. O víkendovky lektorky Školy zad Marie Zemánkové je zájem, pokaždé se zaplní rychle a lidé na ně jezdí i opakovaně. Proč jsou podle ní úspěšné, jaké má novinky a co plánuje dál? 

 

Rouška, bolesti hlavy a krční páteře a co s tím

25.9.2020 > Marie Zemánková

Předem upozorňuji, že tento článek není zamýšlen jako výzva k revoltě. Rozhodně nikoho nevybízím k tomu, aby roušku zahodil a sveřepě si ji na sebe odmítal vzít. Rouška chrání nositele a zároveň okolí, některé neblahé aspekty jejího používání však nejde přehlížet. S dlouhodobým nošením roušky jsou spjaté bolesti hlavy a krční páteře. Se zakrytým obličejem nyní budeme nejspíš opět trávit více času. Jako obvykle platí, že nejlepší je prevence. Jak se potenciálním bolestem vyhnout? 

 

Největší zápřah mi vlastně pomohl, říká zakladatelka Školy zad

21.8.2020 > Marie Zemánková

Žádná pauza se nekonala, s kolegyněmi jely po celou dobu na plný plyn. Sama měla strach z toho, co se může dít. Kdyby se v její ordinaci někdo nakazil, měla by problémy. “Ordinace sice zavřely, ale lidé byli nemocní pořád,” vysvětluje Marie Zemánková, fyzioterapeutka a lektorka Školy zad, proč se rozhodla risk podstoupit. Říká, že jí samotné největší zápřah ve skutečnosti pomohl. Co je kvůli pandemii v ordinaci jinak a co očekává v nejbližších měsících? 

 

Během ku bolavým zádům. Co děláte špatně, když vás při běhu bolí záda?

23.7.2020 > Marie Zemánková

Běhání je velmi populární pohybová aktivita, která si nachází stále více přívrženců. Problém je, že s počtem běžeckých nadšenců přibývá také lidí, které trápí některé neduhy s běháním spjaté. Například bolest v zádech při běhu nebo po něm. Možných příčin je několik. Pojďme se na ně společně podívat a najít řešení. A nebojte, nedočkáte se ode mě doporučení, abyste s během raději sekli.

 

Zdravé sezení pro neposedy aneb jak sedět, když už vám kancelářská židle leze krkem

10.6.2020 > Marie Zemánková

Upřímně tedy doufám, že zůstáváme jen u obraznosti a že vaše dýchací ústrojí i krk neobsahují stopy židlí ani křesel :-) Téma otevírám proto, že se mě čas od času na alternativy zdravého sezení někdo ptá. Zpravidla jsou to lidé se sedavým zaměstnáním a zpravidla se ptají proto, že je nebaví trávit v jedné spořádané pozici celý den. Možnosti alternativního a přesto zdravého sezení tu jsou. Rozhodně se vyplatí o nich přemýšlet, pokud vám občasná změna ve způsobu sezení pomůže sedět správně a zbytečně si neubližovat. A mimochodem, z ilustračního obrázku si příklad rozhodně neberte.

Zdravý sed 

Zdraví a trampolína - jde to vůbec dohromady?

10.5.2020 > Marie Zemánková

Nebudu vás dlouho napínat. Jde. Skákání na trampolíně - zvláště pak u dětí - považuji za jeden z nejzdravějších pohybů vůbec. Není to jen můj názor, tvrzení o prospěšnosti skákání na trampolíně mohu opřít o řadu studií. I přesto má hodně rodičů obavy svým ratolestem oblíbenou kratochvíli dopřát. Samozřejmě, na trampolíně může člověk snadno přijít k úrazu. Ale také díky ní může mnoha úrazům předcházet.

Stoj Škola zad prakticky 


Připojte se k nám

A sledujte, jak můžete zlepšovat své zdraví. Krůček po krůčku. Každý měsíc vás provedeme praktickým nácvikem a cvičebními jednotkami  Školy zad.

Vaše osobní údaje u nás budou jako v bavlnce. Budeme je využívat pouze za účelem zasílání emailových newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti prevence bolesti zad a řešení bolesti pohybového aparátu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu.

Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat