Blog

Trápí vás bolavá záda? Nespoléhejte na pilulky proti bolesti. Nejlepší prevencí proti bolestem zad je pravidelné cvičení a protahování těla i mysli. Jaké cviky provádět a hlavně jak u pravidelného pohybu vydržet? To se dočtete na blogu.

Témata článků


„Velká rozhodnutí se dějí bez mého přičinění,“ říká Marie Zemánková, zakladatelka Školy zad

2.2.2023 > Marie Zemánková

Marie je taková klidná síla. Sálá z ní životní energie a zdá se, že umí naslouchat tomu, co jí osud právě našeptává. Neuvěřitelných dvacet let se věnuje projektu Škola zad a „pod rukama“ jí prošly stovky bolavých těl. Kromě zmíněných školení má zaběhnutou fyzioterapeutickou praxi, organizuje zdravé cvičení pro veřejnost a unikátní víkendové pobyty. Zeptala jsme se Marie na její osobně profesní bilanci uplynulého roku.

 

Novoroční předsevzetí? Udělejte změnu raději hned

22.12.2022 > Marie Zemánková

Celé svátky si lámete hlavu nad tím, co všechno ve svém životě od 1. ledna uděláte jinak. Něco opravdu změnit chcete a cítíte i určité odhodlání. Některé věci jsou ale tak trochu z donucení a předem víte, že to nepůjde. Plány jsou jedna věc, realita bývá často odlišná. Skutečnou odvahu změnit něco ve svém životě totiž většinou neseberete pod ohňostrojem na Silvestra.

 

Zpomalte. Sedm tipů, jak si užít advent

29.11.2022 > Marie Zemánková

Máme před sebou patrně nejnáročnější období v roce a místo toho, abychom zastavili (jak to bylo původně celé myšleno), zrychlujeme. Jedeme na plné obrátky a tak tak se na chvíli zastavíme na samém sklonku roku. Abychom bilancovali a dávali si předsevzetí, co chceme v dalším roce udělat jinak. A co kdybychom na nic nečekali a tu změnu udělali hned? Máme návod, jak si užít advent v pohodě.

 

Individuální fyzioterapie funguje jenom, když jste aktivní

1.11.2022 > Marie Zemánková

Vyzkoušeli jste už kdeco, s bolestí zad vstáváte i usínáte, doktoři si vás přehazují jako horký brambor, máte za sebou rehabilitace na pojišťovnu a stejně to pořád není ono. Bolest se pomalu stává vaší součástí a už si nevzpomínáte na stav „před“. Takových, jako jste vy, je čím dál víc. Chcete pomoct ven ze začarovaného kruhu. Možná právě vám pomůže individuální fyzioterapie.

 

Jak na zdravý sed

5.9.2022 > Marie Zemánková

Dva měsíce uběhly jako voda a nastal čas, aby se děti vrátily zpět do školních lavic a dospělí do práce. Zase tedy velká část z vás bude trávit více než třetinu dne vsedě. Zkuste to ale tentokrát pojmout jinak! Soustřeďte se na správný zdravý sed a usnadněte svým zádům život.

 

Ranní cvičení dokáže zázraky

12.8.2022 > Marie Zemánková

Léto už je v plném proudu. Přemýšlíte, jak si ho letos užít tak, aby vám bylo dobře na těle i na duchu? Zkuste dělat něco jinak než obvykle. I když musíte chodit do práce a starat se o domácnost, udělejte pro sebe něco hezkého. Vykročte ze své zaběhlé rutiny a dodejte svým dnům novou šťávu. Co říkáte třeba na ranní cvičení?

 


Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat