Blog

Témata článků


Braňte se bolesti zad v těhotenství

22.1.2021 > Marie Zemánková

Naše tělo se v těhotenství chová jinak. Na spoustu věcí a činností, které byly dříve samozřejmost, může řada žen zapomenout. Těhotenství je zkrátka jedna velká zátěžová zkouška. Pro záda obzvlášť. Prevence je vždycky lepší než řešení hotového problému, proto byste na prevenci bolesti zad v těhotenství měly myslet ideálně ještě předtím, než otěhotníte. Následujících devět měsíců pro vás díky tomu bude značně pohodlnějších. A sama sobě za důkladnou přípravu poděkujete i po porodu. 

 

Helena Tomanová: Pro styling je důležitý cit i schopnost naslouchat

21.12.2020 > Marie Zemánková

Součástí jarních víkendovek Školy zad je Helena Tomanová - stylistka, vizážistka a výtvarnice - už několik let. Trendy jako pomalá móda a biokosmetika, které v posledních letech hýbou nejen módním světem, má Helena Tomanová tak nějak v krvi. A třebaže skromně říká, že to ani není moc její zásluha, faktem je, že roky prosazuje to, co řada ostatních teď teprve objevuje: kvalitu, udržitelnost a selský rozum. Aby toho nebylo málo, dokáže o své profesi neuvěřitelně zajímavě vyprávět. 

 

Jak přimět tělo k pohybu? Zaveďte si rituály, radí fyzioterapeutka

25.11.2020 > Marie Zemánková

Všichni ví, že by se měli hýbat a cvičit. Lidem ovšem chybí kolektivní sportovní aktivity a z online programů už jsou přesycení. Jak se v současné době, která nepřeje setkávání ani venkovním sportům, donutit k pohybu? Nejen o tom je další rozhovor s fyzioterapeutkou Marií Zemánkovou. 

 

"Hodně mě od toho odrazovali," říká Marie Zemánková o víkendovkách Školy zad

26.10.2020 > Marie Zemánková

Dlouho toužila po odpočinkovém víkendu s programem pro aktivní jedince. A tak si jednoho dne uspořádala svůj vlastní. O víkendovky lektorky Školy zad Marie Zemánkové je zájem, pokaždé se zaplní rychle a lidé na ně jezdí i opakovaně. Proč jsou podle ní úspěšné, jaké má novinky a co plánuje dál? 

 

Rouška, bolesti hlavy a krční páteře a co s tím

25.9.2020 > Marie Zemánková

Předem upozorňuji, že tento článek není zamýšlen jako výzva k revoltě. Rozhodně nikoho nevybízím k tomu, aby roušku zahodil a sveřepě si ji na sebe odmítal vzít. Rouška chrání nositele a zároveň okolí, některé neblahé aspekty jejího používání však nejde přehlížet. S dlouhodobým nošením roušky jsou spjaté bolesti hlavy a krční páteře. Se zakrytým obličejem nyní budeme nejspíš opět trávit více času. Jako obvykle platí, že nejlepší je prevence. Jak se potenciálním bolestem vyhnout? 

 

Největší zápřah mi vlastně pomohl, říká zakladatelka Školy zad

21.8.2020 > Marie Zemánková

Žádná pauza se nekonala, s kolegyněmi jely po celou dobu na plný plyn. Sama měla strach z toho, co se může dít. Kdyby se v její ordinaci někdo nakazil, měla by problémy. “Ordinace sice zavřely, ale lidé byli nemocní pořád,” vysvětluje Marie Zemánková, fyzioterapeutka a lektorka Školy zad, proč se rozhodla risk podstoupit. Říká, že jí samotné největší zápřah ve skutečnosti pomohl. Co je kvůli pandemii v ordinaci jinak a co očekává v nejbližších měsících? 

 


Připojte se k nám

A sledujte, jak můžete zlepšovat své zdraví. Krůček po krůčku. Každý měsíc vás provedeme praktickým nácvikem a cvičebními jednotkami  Školy zad.

Vaše osobní údaje u nás budou jako v bavlnce. Budeme je využívat pouze za účelem zasílání emailových newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti prevence bolesti zad a řešení bolesti pohybového aparátu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu.

Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat