Blog

Témata článků


Nárazově se hýbat ještě nikdy nikdo nenaučil

26.4.2021 > Marie Zemánková

Ode dneška třikrát týdně do bazénu! Případně každý druhý den do posilovny! Anebo co večer, to cvičení u televize! Víte, o čem je řeč? Zhruba takhle vypadají nárazová předsevzetí o tom, jak se konečně pravidelně začnete hýbat. A přesně takhle také vypadají začátky konců. Nárazově se ještě nikdy nikdo sportovat nenaučil. Pokud si delší dobu uvědomujete, že byste se měli hýbat, ale z různých důvodů se vám to nedaří, nenuťte se hned zkraje do velkých pravidelných výkonů. To nikdy nekončí dobře. Začněte pozvolna.

 

Hýbou se vaše ratolesti málo? Zacvičte si společně!

25.3.2021 > Marie Zemánková

Už je to pár let, co Evropané znovuobjevili jógu a začali ji v nejrůznějších formách a verzích hojně cvičit. Kdo mě zná, ten ví, že na Iyeangar jógu nedám dopustit. Jóga je skutečně výtečná pohybová aktivita. Když naučíte děti základní cviky, můžete klidně cvičit doma společně. Jak známo, ve dvou (nebo více) se to lépe táhne.

 

Proč dnes pohyb potřebujete víc než kdy dřív

25.2.2021 > Marie Zemánková

Řeknu vám to na rovinu. Pohyb dnes potřebujete víc než kdy dřív. Nepodceňujte pohybové aktivity, cíleně je vyhledávejte. Podržte své tělo a ono podrží vás, až to bude potřeba. Máte hned několik dobrých důvodů, proč na pohyb pamatovat. Vedle fyzického zdraví jde i o zdraví duševní. Nečekejte na to, až vám tělo dá důrazně najevo, že potřebuje změnu. 

 

Braňte se bolesti zad v těhotenství

22.1.2021 > Marie Zemánková

Naše tělo se v těhotenství chová jinak. Na spoustu věcí a činností, které byly dříve samozřejmost, může řada žen zapomenout. Těhotenství je zkrátka jedna velká zátěžová zkouška. Pro záda obzvlášť. Prevence je vždycky lepší než řešení hotového problému, proto byste na prevenci bolesti zad v těhotenství měly myslet ideálně ještě předtím, než otěhotníte. Následujících devět měsíců pro vás díky tomu bude značně pohodlnějších. A sama sobě za důkladnou přípravu poděkujete i po porodu. 

 

Helena Tomanová: Pro styling je důležitý cit i schopnost naslouchat

21.12.2020 > Marie Zemánková

Součástí jarních víkendovek Školy zad je Helena Tomanová - stylistka, vizážistka a výtvarnice - už několik let. Trendy jako pomalá móda a biokosmetika, které v posledních letech hýbou nejen módním světem, má Helena Tomanová tak nějak v krvi. A třebaže skromně říká, že to ani není moc její zásluha, faktem je, že roky prosazuje to, co řada ostatních teď teprve objevuje: kvalitu, udržitelnost a selský rozum. Aby toho nebylo málo, dokáže o své profesi neuvěřitelně zajímavě vyprávět. 

 

Jak přimět tělo k pohybu? Zaveďte si rituály, radí fyzioterapeutka

25.11.2020 > Marie Zemánková

Všichni ví, že by se měli hýbat a cvičit. Lidem ovšem chybí kolektivní sportovní aktivity a z online programů už jsou přesycení. Jak se v současné době, která nepřeje setkávání ani venkovním sportům, donutit k pohybu? Nejen o tom je další rozhovor s fyzioterapeutkou Marií Zemánkovou. 

 


Připojte se k nám

A sledujte, jak můžete zlepšovat své zdraví. Krůček po krůčku. Každý měsíc vás provedeme praktickým nácvikem a cvičebními jednotkami  Školy zad.

Vaše osobní údaje u nás budou jako v bavlnce. Budeme je využívat pouze za účelem zasílání emailových newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti prevence bolesti zad a řešení bolesti pohybového aparátu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu.

Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat