Blog

Trápí vás bolavá záda? Nespoléhejte na pilulky proti bolesti. Nejlepší prevencí proti bolestem zad je pravidelné cvičení a protahování těla i mysli. Jaké cviky provádět a hlavně jak u pravidelného pohybu vydržet? To se dočtete na blogu.

Témata článků


Špatné postavení chodidla a ploché nohy mohou být jádrem bolesti zad

19.1.2016 > Marie Zemánková

Lidská noha je jedinečný nástroj. Od doby, kdy jsme sestoupili ze stromů na zem se noha vyvinula. Schovali jsme ji do boty, začali jsme ji vozit autem a jinými dopravními prostředky. Přesto nás pořád bolí. Kde je tedy zakopán pes?

Stoj Škola zad prakticky 

Udržujte zdravá záda v kondici i přes vánoční svátky

10.12.2015 > Marie Zemánková

Poslední dny před svátky klidu a pohody. Závod s časem začíná. Objednáváte dárky, honíte pracovní termíny, po večerech pulírujete byt a pečete linecké. Obcházíte vánoční večírky a setkání se štítkem „musíme se vidět ještě před Vánocemi“....jako by leden neexistoval.

Škola zad prakticky 

Svalová dysbalance. Porucha nebo nemoc?

15.11.2015 > Marie Zemánková

Poznáváte se? Která figura je ta vaše? Nestyďte se a ukažte prstem. Předsunutá hlava? Křivá páteř? Kulatá záda? Svěšená ramena? Netrpíte náhodou svalovou dysbalancí?

Stoj 

Bolesti bederní a krční páteře - ty ambiciózní manažer neuslyší

19.10.2015 > Marie Zemánková

Je středa. Studené podzimní ráno. Davy lidí spěchají Vaňkovkou za svými povinnostmi. Čekám v lékárně a v hlavě si přehrávám nákupní seznam. Jsme tu tři. Roztěkaný manažer v obleku, já a starší paní s velkou taškou.

Škola zad prakticky 

Zádové svaly jsou odpovědné za bolest pohybového aparátu

15.9.2015 > Marie Zemánková

Lidské tělo obsahuje asi 600 svalů. Většina je jich párových. Sval neboli musculus slouží k pohybu a zabezpečuje polohu vnitřních orgánů. Svaly přeměňují chemickou energii získanou z potravy na kinetickou energii a teplo.

Zdravý sed Stoj 

Siemens si váží svých zaměstnanců. Program zdravá záda zařadili do benefitů pro zaměstnance

26.8.2015 > Marie Zemánková

„Sláva! Najdou se i firmy, kterým není zdraví zaměstnanců lhostejné. Společnost Siemens Electric Machines s.r.o. se řadí mezi průkopníky, kterých roste jako hub po dešti. Hřeje mě u srdce, že si uvědomují dlouhodobý přínos prevence zdraví svých zaměstnanců.“

Škola zad prakticky 


Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat