Blog

Témata článků


Motivace zaměstnanců k prevenci bolesti zad pokulhává. Zdravá záda totiž něco stojí

10.2.2015 > Marie Zemánková

Budíček před šestou. Rychlá snídaně. Závod na autobus nebo alespoň rozcvička při škrábání zamrzlého auta. Rozvoz ratolestí do vzdělávacích zařízení. Před osmou strkám svůj imaginární docházkový lístek do zubů vrčící píchačky. Další den je v plném proudu.....a já mám pocit, že jsem se ještě neprobudila.

Bezpečná kancelář 

Optimální mikroklima pracoviště aneb bezpečnost práce především

20.1.2015 > Marie Zemánková

Správná židle. Precizně nastavený stůl. Ergonomická myš i klávesnici. Přesto se necítíte během pracovní doby dobře? Vymizí tento pocit po odchodu z práce? Příčinou může být špatná volba povolání... nebo mikroklima pracoviště.

Bezpečná kancelář 

RSI opravdu bolí

4.12.2014 > Marie Zemánková

Cítíte nepohodlí při psaní na počítači? Bolí vás občas prsty, zápěstí, paže, lokty nebo ramena? Trápí vás bolesti zad? Může se jednat o počáteční fázi RSI. Nepodceňujte a neignorujte co vám vaše tělo říká.

Bezpečná kancelář 

Bolest a pálení očí. Realita kancelářského prostředí

10.11.2014 > Marie Zemánková

6 hodin denně u monitoru. Bolest očí. Pálení oči. Ano, to můžeme s klidem nazývat syndromem „kancelářského oka“. U sledování televize či monitoru mrkáte 3x méně než obvykle. Oční tkáně jsou vysušovány. Oči trpí. Řešením je relaxace a správné nastavení pracovního prostředí, zejména monitoru.

Bezpečná kancelář 

Ergonomie pracoviště rozhoduje o vaší výkonnosti

14.10.2014 > Marie Zemánková

„ ... Během posledních pěti let dospěl náš kolektiv katedry duševní hygieny ke konečnému řešení. Ponechali jsme dvě hromádky učebnic i výjimečně zdařilé Bronštejnovo umístění poznámkového bloku v sektoru B5. ...."

Bezpečná kancelář 

Sedavé zaměstnání má opodstatněná pozitiva

15.9.2014 > Marie Zemánková

V minulých článcích jsme se věnovali náhledu na negativa sezení a jak eliminovat zatížení organismu správným sedem. Sezení má ale i pozitivní stránky v porovnání například se strnulým stáním, klečením, či jinými pohyby zatěžujícími nadměrně náš pohybový aparát. Pojďte se podívat jaké výhody nám sedavé zaměstnání přináší.

Stoj Zdravý sed Bezpečná kancelář 


Připojte se k nám

A sledujte, jak můžete zlepšovat své zdraví. Krůček po krůčku. Každý měsíc vás provedeme praktickým nácvikem a cvičebními jednotkami  Školy zad.

Vaše osobní údaje u nás budou jako v bavlnce. Budeme je využívat pouze za účelem zasílání emailových newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti prevence bolesti zad a řešení bolesti pohybového aparátu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu.

Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat