Blog

Témata článků


Za podcenění ergonomie firmy draze platí

30.1.2019 > Marie Zemánková

Pojem ergonomie je v posledních letech hojně diskutované téma. Zajímá stále více lidí, mezi nimi majitele firem, vedoucí výroby i samotné zaměstnance, kterým není jejich zdraví lhostejné. Bolesti pohybového aparátu se posunuly na příčce příčin pracovní neschopnosti na druhou pozici hned za nemoci dýchací soustavy (chřipka, akutní infekce dýchacích cest,...).

Stoj Škola zad prakticky 

Šetříte pohybem? Bolest zad si vás najde

22.1.2018 > Marie Zemánková

„Nestačí jen vědět, je třeba vědomosti použít, nestačí jen chtít, je třeba konat.“

J.W. Goethe (1749-1832)

 
Stoj Zdravý sed Škola zad prakticky 

Chladné dny = čas na zdravé schrupnutí třeba na peci

31.10.2017 > Marie Zemánková

Souvisí zdravé spaní se zdravými zády? Správně tušíte, odpověď zní ano. Dnes se proto podíváme na zoubek správnému spaní a zásadám, které nám pomohou vyvarovat se bolesti zad.

Škola zad prakticky 

Tak že prý souvisí bolavá záda s psychikou...

18.9.2017 > Marie Zemánková

Nedávno jsem kdesi viděla hrnek s nápisem Good morning - let the stress begin! (“Dobré ráno, tak ať nám ten stres začne!”)

Škola zad prakticky 

Jak správně sedět? Seďte jako král

29.8.2017 > Marie Zemánková

Sedět umí přece každý, že. Tak jako dýchat, na to také nikdo nestuduje akademii, ne? A vidíte, spousta lidí neumí správně ani jedno z toho. A protože podstatná část lidí dnes pracuje sedavě za počítačem, zaměříme se dnes právě na správný sed.

Zdravý sed Škola zad prakticky 

Léto se Školou zad v klášteře Broumov

16.8.2017 > Marie Zemánková

Letní Škola zad v impozantním broumovském kláštěře je za námi. Protáhli jsme ztuhlá těla v parku i netradiční tělocvičně. Rozmazlili své chuťové pohárky specialitami tamní kuchyně, kávou i místním vínem. Prošlápli Broumovsko a ozdobili svá těla krásnými výtvory vlastní výroby. Bylo to prima.

Škola zad prakticky 


Připojte se k nám

A sledujte, jak můžete zlepšovat své zdraví. Krůček po krůčku. Každý měsíc vás provedeme praktickým nácvikem a cvičebními jednotkami  Školy zad.

Vaše osobní údaje u nás budou jako v bavlnce. Budeme je využívat pouze za účelem zasílání emailových newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti prevence bolesti zad a řešení bolesti pohybového aparátu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu.

Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat