Blog

Témata článků


Snižte plošně bolesti zad zaměstnanců. Klíčová je znalost zdravého sedu

31.10.2016 > Marie Zemánková

Uvědomila jsem si, že většinu svého života prosedíme. To je smutná realita. Statistiky ukazují, že spánek nám zabere asi třetinu života, sed více než polovinu. Je zřejmé, že způsob sezení může zásadním způsobem ovlivnit naše zdraví. Nejvíce ohrožená část těla? Záda.

Škola zad prakticky Zdravý sed 

Bolesti zad odrovnají ročně na 300 tisíc zaměstnanců

26.9.2016 > Marie Zemánková

Podle údajů Světové zdravotnické organizace je bolest zad na špičce nejrozšířenějších nemocí a úrazů. V rámci EU je postiženo problémy se zády až 120 miliónů lidí. Absence v práci, rehabilitace, výdaje na léčbu. To vše je náročné nejen pro jednotlivce a samotné rodiny, ale potažmo také pro firmy, komunity, průmysl i stát. Sečteno, podrženo. Náklady a ztráty spojené s nemocemi svalové a kosterní soustavy dosahují v rámci EU až ke čtvrt bilionu eur ročně.

Škola zad prakticky Zdravý sed Stoj 

E-book cvičení na záda. Volně ke stažení

19.5.2016 > Marie Zemánková

Bojujete s bolestmi zad? Už jste se rozhodli vše napravit vlastním přičiněním?
Vítejte. Jste na správném místě.

 

Investice do zdraví zaměstnanců, aneb jak motivovat zaměstnance?

11.2.2016 > Marie Zemánková

Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky (ÚZIS) dosahují nemoci svalové a kosterní soustavy dlouhodobě prvenství v celkovém objemu prostonaných dnů. Tyto nemoci se vyznačují relativně dlouhou průměrnou dobou trvání jednoho případu. Z této skupiny onemocnění se na četnosti pracovní neschopnosti nejvíce podílejí dorzalgie - BOLESTI ZAD

Škola zad prakticky 

Špatné postavení chodidla a ploché nohy mohou být jádrem bolesti zad

19.1.2016 > Marie Zemánková

Lidská noha je jedinečný nástroj. Od doby, kdy jsme sestoupili ze stromů na zem se noha vyvinula. Schovali jsme ji do boty, začali jsme ji vozit autem a jinými dopravními prostředky. Přesto nás pořád bolí. Kde je tedy zakopán pes?

Stoj Škola zad prakticky 

Udržujte zdravá záda v kondici i přes vánoční svátky

10.12.2015 > Marie Zemánková

Poslední dny před svátky klidu a pohody. Závod s časem začíná. Objednáváte dárky, honíte pracovní termíny, po večerech pulírujete byt a pečete linecké. Obcházíte vánoční večírky a setkání se štítkem „musíme se vidět ještě před Vánocemi“....jako by leden neexistoval.

Škola zad prakticky 


Připojte se k nám

A sledujte, jak můžete zlepšovat své zdraví. Krůček po krůčku. Každý měsíc vás provedeme praktickým nácvikem a cvičebními jednotkami  Školy zad.

Vaše osobní údaje u nás budou jako v bavlnce. Budeme je využívat pouze za účelem zasílání emailových newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti prevence bolesti zad a řešení bolesti pohybového aparátu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu.

Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat