Blog

Trápí vás bolavá záda? Nespoléhejte na pilulky proti bolesti. Nejlepší prevencí proti bolestem zad je pravidelné cvičení a protahování těla i mysli. Jaké cviky provádět a hlavně jak u pravidelného pohybu vydržet? To se dočtete na blogu.

Témata článků


Správné držení těla je pro páteř zásadní

24.3.2014 > Marie Zemánková

Páteř patří k nejvíce zatěžovaným částem těla. Je oporou těla, drží hlavu, trup a umožňuje vám pohyb. Základní kameny tvoří 34 obratlů. Málokdo ví, že špatné postavení páteře má zásadní vliv na zdraví našich zad. Rozlišujete špatné a správné držení těla? Podívejte se jaké problémy a bolesti způsobuje nesprávné držení těla, nedostatečná či naopak nadměrná zátěž a k čemu je princip ozubených kol.

Zdravý sed Stoj 

Zdravé sezení proti bolesti zad

7.3.2014 > Marie Zemánková

Lidské tělo bylo vyvinuto k pohybu. Náročná tělesná činnost znamenala po tisíciletí šanci na přežití. Dnešní hektická doba, zaměřená na honbu za úspěchem, nám vyslala na pomoc automobily, počítače, televize, výtahy. To vše je úžasně pohodlné, ale opravdu nám to prospívá?

Zdravý sed Bezpečná kancelář 

Příčiny bolesti zad aneb proč to bolí jako čert

26.2.2014 > Marie Zemánková

Zažili jste někdy bolesti v zádech? Jelikož čtete tento článek, domnívám se, že ano.  Některé zdroje uvádějí, že s bolestí zad se během svého života setká téměř 85 % populace. Já bych si troufala doplnit, 85 % populace ve vyspělých zemích.  I to nám napovídá více o příčinách bolesti zad.

Zdravý sed Stoj 

Bolesti zad v čele pracovní neschopnosti

25.2.2014 > Marie Zemánková

80% pracujících zažilo bolesti v zádech. Pomyslné druhé místo  v příčinách pracovní neschopnosti zaujímají právě bolesti pohybového aparátu. Bolesti zad jsou komplexním problémem, na kterých se podílí faktory individuální, psychosociální a rovněž i pracovní podmínky. 

Zdravý sed Bezpečná kancelář 

Páteř jako základ

18.2.2014 > Marie Zemánková

Zažili jste někdy bolesti v zádech? Jelikož čtete tento článek, domnívám se, že ano. Některé zdroje uvádějí, že s bolestí zad se během svého života setká téměř 85 % populace. Já bych si troufala doplnit, 85 % populace ve vyspělých zemích.  I to nám napovídá více o příčinách bolesti zad.

Zdravý sed Stoj 


Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat